TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Aktuality INFORMACE PRO NOVÁČKY!

INFORMACE PRO NOVÁČKY!

Email Tisk PDF

Narazil(a) jsi někde na náš letáček a chceš se dozvědět víc? Tak to jsi tady správně. Najdeš tu odpovědi na různé otázky ohledně oddílu a schůzek.

 

Co se děje na schůzkách?

Na schůzkách se snažíme o co nejpestřejší program, u kterého se bavíš, ale zároveň poznáváš něco nového. Povídáme si o přírodě a tábornických dovednostech a hned si všechno zkoušíme. A to nejlépe formou nejrůznějších her a soutěží. Učíme se například orientaci na mapě a v papírovém jízdním řádu, rozdělávání a udržování ohně a spoustu dalších užitečných věcí, které se ti můžou hodit nejen na výpravách a na táboře.

 

Kdo vede schůzky?

Schůzky mají na starost lidé, kteří v oddíle začínali jako děti a když odrostli, neodešli a nyní připravují program pro vás. Všichni mají dost zkušeností, a proto se rodiče nemusí obávat, komu tě svěřují do rukou.

 

Kde přesně je klubovna?

Klubovnu najdeš v ulici Žukovského, v paneláku, který je nejblíže Bille, u nejspodnějšího vchodu (jak je papírníctví). Klubovna má vlastní vchod napravo od panelákového vchodu a poznáš ji podle zelených závěsů a nápisu BOLTUKA na okně.

 

Pro koho je oddíl určen?

Pro všechny děti ve věku ZŠ, nejlépe 2. – 5. třída. Ale můžou přijít i mladší a starší.

 

Co jsou to výpravy a co se na nich dělá?

Výpravy pořádáme každý měsíc a většinou trvají celý víkend. Vyrážíme při nich do nejrůznějších koutů naší země, hrajeme hry a máme možnost si vyzkoušet to, co jsme se dozvěděli v oddíle. Každá výprava je něčím zajímavá, v prosinci například slavíme Vánoce, v lednu jedem na hory, v dubnu na kola, v červnu na vodu... Spíme většinou ve vypůjčených chatách nebo chalupách, ale když je pěkné počasí, vyrážíme pod širák.

 

Kolik mě to bude stát?

V oddíle se platí příspěvek 200 Kč na kalendářní rok, výpravy stojí většinou 200 – 300 korun, podle délky akce.

 

Máš další otázky? Napiš je do Fóra nebo do Návštěvní knihy, odpovíme na ně hned, jak si je přečteme. A nebo přijď každou středu od 16:30 do naší klubovny.