TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Procházka Prahou (17.11. 2009)

Procházka Prahou (17.11. 2009)

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 0
NejhoršíNejlepší 

Letošní Den boje za svobodu a demokracii připadl na úterý a přímo vybízel k uspořádání  jednodenní akce. Volba padla na procházku Královskou cestou.

 

Sraz byl na Dejvické a dostavili se Domča, Kubík a Verča. Korunovační cesta českých králů začínala na dnešním Náměstí Republiky, proto byla naší první zastávkou Prašná brána. Pokračovali jsme Celetnou ulicí na Staroměstské náměstí, prohlédli si dům U kamenného zvonu a měli štěstí na apoštoly na Orloji. Karlovou ulicí jsme se dostali ke Karlovu mostu a poprvé lehce zmokli. Protože byl čas na oběd, našli jsme pod jedním z mostních oblouků na levém břehu suchou lavičku a naobědvali jsme se. Po krátkém odpočinku následoval výstup Mosteckou a Nerudovou ulicí na Hrad. Nechyběla ani prohlídka Svatovítského chrámu. Cestu jsme si zpestřili vyprávěním pověstí a úkoly, které prověřili všímavost dětí.

Protože stálé popocházení a zastavování člověka celkem unaví, nasedli jsme na Hradě na tramvaj a zbytek odpoledne strávili v klubovně kreslením a hrami. Přišla i Kajda, která měla něco s krkem, a proto nemohla na celou procházku. I počasí nám nakonec přálo, zmokli jsme jen maličko a ani nás nepřekvapil žádný pamětní průvod.