TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Becheche v Heřmanicích, 14. - 16.12. 2012

Becheche v Heřmanicích, 14. - 16.12. 2012

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Sraz na vánoční výpravu zvanou Becheche byl v pátek 14.12. ve čtyři na Dejvické. Sešli jsme se tu já (samozřejmě s Frankiem), Šanti, Ráma, Lucka, David, Martin a Dejv. Dojeli jsme metrem na Hlavák a tam nastoupili do rychlíku, který nás dovezl až do Děčína. Přestoupili jsme na regionovu a kolem půl deváté jsme byli v Jablonném. Tam jsme rozsvítili baterky a vydali se do Heřmanic. Cestou nás dojel Ježek, který vezl Majdu, Vojtu a Kubu s Kubíkem. Poslední tři jmenovaní vystoupili a místo nich se svezlo pár dětí. Také jsme se zbavili batohů a dál pokračovali vybavení reflexními vestičkami. Dorazili jsme docela pozdě, takže jsme se jen přivítali s Vaškem, který tam byl první a topil, Šikulou a Aničkou, navečeřeli se a šli spát.

V sobotu pršelo, proto jsme dopoledne strávili hraním stolních i jiných her. Po svačině děti dostaly dopis od Ježíška, který si stěžoval, že se zapomíná na vánoční tradice a jestli chtějí najít něco pod stromečkem, měly by se snažit. Počasí se mezitím umoudřilo, už jen sněžilo, takže jsme vyrazili na procházku, během které děti plnily úkoly, které jim Ježíšek zadával. Takže jsme sestavovali živý betlém, lovili na zasněžené louce kapry, stavěli sněhuláky, hledali zlaté prasátko a především sestřelovali Santu koulemi. Tato hříčka uchvátila všechny účastníky výletu a brzo po nebohém vetřelci stříleli všichni. Když jsme se dostatečně zmáčeli, vrátili jsme se do chalupy, kde nás čekal oběd.

Po poledním klidu jsme vyráběli ozdoby na stromeček z korálků a potom připravovali chlebíčky, abychom si udělali co nejhezčí večer. Chlebíčkování se nakonec zvrhlo v soutěž lahůdkářů a vznikly i takové věci jako ježčí jednohubka a třípatrový chlebíček. Sníst se naštěstí dalo všechno, teda když se vytahala párátka :-)

Po večeři jsme chvíli zpívali koledy a pak konečně přišel Ježíšek a přinesl plný koš dárečků. Každý dostal něco, ale největším hitem se stal Karel – chrochtací gumové prase, které dostal Ježek. Po nadílce jsme se začali cpát cukrovím a Ježek nám u toho vyprávěl veselé historky z oddílové historie. Když dovyprávěl, vrhli jsme se i na chlebíčky.

V neděli každý vstával, kdy chtěl. Po snídani jsme si sbalili batohy a hráli hry. Mezitím odjeli Šiki a Anička. Po obědě, ke kterému byly vynikající špagety, nás Ježek nadvakrát odvezl do Jablonného na nádraží. Čekání na vlak jsme si zpestřili medovníkem, který oddíl dostal k Vánocům. Osobákem jsme dojeli do Ústní nad Labem, tam jsme chvíli čekali a pak jeli rychlíkem do Prahy. Kuba pak odvezl děti na Dejvickou, zazvonil zvonec a Becheche byl konec.