TK Boltuka

  • Zvětšit velikost písma
  • Výchozí velikost písma
  • Zmenšit velikost písma
Home Naše akce Výpravy Podzimky 25. - 29.10. 2014

Podzimky 25. - 29.10. 2014

Email Tisk PDF
Hodnocení uživatelů: / 1
NejhoršíNejlepší 

Letos vyšel 28. říjen na úterý, proto jsme mohli do Novohradek vyrazit na celých 5 dní! Sraz byl na Hlaváku a po drobném incidentu s tupounem v kupéčku se podařilo usadit všechny děti a vydat se za dobrodružstvím. Další komplikace ale nastaly ve Veselí nad Lužnicí, kde vlak stál kvůli nehodě na kolejích a muselo se cestovat náhradní dopravou. Naštěstí se podařilo stihnout další navazující vlak z Budějovic a dojet do Rybníků. Tam už čekali Ježek, Brába a Standa s auty a odvezli děti i vedoucí do Svatého Kamene, kde se sešli se zbytkem výpravy, který dorazil už v pátek večer. Když jsme se všichni sešli, pokračovali jsme přes Tichou a Příbrání až do Leopoldova. Tam na nás čekala večeře a večerní hry u stolu a kamen. Hra byla inspirovaná knížkou Muž se srdcem kovboje, proto Ježek chvíli vyprávěl o životě honáků dobytka. Na dobrou noc jsme potom dětem přečetli kousek Jezdce z neznáma.

Nedělní dopoledne se odehrálo ve znamení kovbojských her, takže děti počítaly krávy, naháněly telata a při hře inspirované dračákem hledaly ztracené tele. Po obědě se chvíli hrály hry před boudou a pak se vyrazilo do Borovan do bazénu. Tam jsme hodinu blbli a pak se vrátili do boudy, kde mezitím Míra uvařil večeři. Po jídle se hrála hra na hádání lidí podle jejich odpovědí na otázky. Někoho jsme uhodli hned, někdo nám dal zabrat, ale nejlepší odpověď na otázku „Co by sis vzal na pustý ostrov?“ měl zcela jistě Cipísek, když napsal „smlouvu na převedení ostrova.“ Když děti zalezly do spacáků, četl se znovu Jezdec z neznáma.

Pondělní dopoledne patřilo tradičním veselým hrám okolo budky a po obědě se šlo ke Čtverákům, kde se hrála větší hra v lese a potom drobnější hříčky na louce. Karča a Brába mezitím chystali zapečené těstoviny, takže když se děti vrátily na večeři, bylo hotovo. Večer se znovu hrály hry okolo kamen nebo karty.

V úterý se vyrazilo na výlet na Kamenec. Bohužel jsem musela odjet dřív, takže jen z vyprávění doplním, že výlet se povedl, družinky po cestě plnily úkoly a po cestě zpět se stavily na rychlou kofolu na Baroňáku. Ve středu se chvíli pobíhalo venku, potom uklízelo a pak odfrčelo do Prahy.

 

A na závěr malá rekapitulace, kdo všechno tam byl: Ježek, Brába, Madla, Roki (odjeli v neděli), Standa, Karča (odjela v úterý), Míra, Mates, Matěj, Šárka, Jirka, Míša, Manka, Vojta, Majda, Sára, Siréna, Verča, Cipísek, Budulínek, Kubík, Julča, malej Hrachovec, Damian, Ben, Ráma a Šanti. Pokud jsem na někoho zapomněla, ozvěte se :-)